informační web o Gruzii

Mapa Gruzie

Turistika a zajímavá místa

Gruzie je zemí, která v uplynulých letech zažila velký turistický rozvoj. Přes relativně malou územní rozlohu nabízí tato země mnoho nejrůznějších míst a atrakcí, které lákají turisty z celého světa. Hlavní město Tbilisi, které leží na březích řeky Mtkvari, obklopené kopci, vábí na společenský život a moderní architektonické projekty. Černomořské pobřeží s přístavním městem Batumi a téměř subtropickým podnebím je ideální pro odpočinek a relaxaci. Pro náročnější a sportovněji založené návštěvníky je k dispozici pět národních parků (většinou v horských oblastech – např. Kazbegi a Svanetie), vhodných pro treking a další horské aktivity. Horská příroda nabízí také nepřeberné množství zvířecích druhů (např. jen ptáků je tu přes 350 druhů, z toho několik endemických). Dále je možné zmínit např. vyhlášené lázně Borjomi, ležící 150 kilometrů západně od Tbilisi v regionu Tori, lyžařské středisko Bakuriani na jihu země, a další.

Pokud bychom měli vybrat pět turisticky nejzajímavějších míst Gruzie, mohlo by se jednat o následující: Tbilisi, Kazbegi (horská oblast), Svanetie (horská oblast) , Vardzia (skalní město) a klášter Sapara. O všech těchto místech, a dalších turisticky atraktivních místech, se dále zmiňuji podrobněji.

Některá z zajímavých míst Gruzie: Abrskil, Akhalkalaki, Batumi, Borjomi, David Gajera, Kazbegi, Khertvisi, khevsureti, Kutaisi, Mtskheta, Pitsunda, Sapara, Svanetie, Tbilisi, Uplistsikhe, Vardzia.

Přečíst si můžete cestopis: dovolená v Gruzii.

kontakt na webmatera